Vložene paprike!!!???

cole  

član od: 26.4.2006

sporočila: 20

tema odprta - 11. maj 2006 19:16 | ogledi: 4.555 | odgovori: 7

Vem, da ni čas za pripravo vloženih paprik, ampak glih sem se spomnila,da sem jih letos vlagala in nažalost skoraj vse morala pometati stran. V kozarce s pečenimi in olupljenimi paprikami sem dala kis in olje. Kaj je šlo narobe, zakaj se je vse skupaj "zakuhalo"?

Hvala

cole

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

11. maj 2006 19:51

Si potem kozarce še pasterizirala? mufin

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. maj 2006 6:25

Papriko, vložim v vroče kozarce, postavim jih, v velik lonec z mlačno vodo in pustim, da vse skupaj zavre približno 15 minut. lp Pozabila sem nekaj pomembnega, ko se vse skupaj ohladi, jih zložim v temnem prostoru. Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 12. maj 2006 07:19:37

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

12. maj 2006 11:16

Paprike očistim in zrežem, ter jih operem. Nato jih kuham v mešanici alkoholnega kisa in vode (1:3) dodam malo sladkorja in soli in še vroče natlačim v vroče kozarce z par zrni popra ter zalijem z vodo v kateri so se kuhale. So prav dobre. Pa še naknadno kozarcov ne pasteriziram ampak jih samo zaprem. Hitro preprosto in fino. LP, lisicka19

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

12. maj 2006 12:05

Če se ne motim je cole spraševala za pečene, vložene paprike. Torej paprike spečeš v pečici, daš v posodo, ki jo pokriješ in pustiš, da se ohladijo. Med tem zavreš mešanico kisa ( lahko vzameš kar jabolčni ali vinski kis) in vode z malo soli. Sladkorja nikoli ne dodajam. Mešanico delam po okusu, nikoli ne merim. Paprike olupiš in očistiš, ter jih naložiš v kozarce, ne pretesno, da pride kis povsod vmes. Jaz dodam še cele stroke česna, lovor in cel poper. To potem zaliješ z vročim kisom, na vrhu lahko daš žlico olja. Ni pa nujno. Kozarece zapreš in postavljene na glavo pokriješ z deko, da se počasi ohlajajo. Shraniš v temnem, bolj hladnem prostoru. Meni se obdržijo celo leto, če jih prej ne pojemo. So nam bolj všeč, kot pa zamrznjene, ker ostanejo bolj čvrste. lp ) Julija

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

12. maj 2006 14:17

Meni se zdi bolj praktično, da pečene paprike zamrznem (pečene, olupljene in očiščene dam po porcijah v vrečke). V zmrzovalniku ne zavzamejo veliko prostora, pa tudi z odtaljevanjem ni problemov, ker so tanke in se 1,2,3 odmrznejo. Ponavadi jih začinim še zmrznjene (olje, kis, malo soli, česen in peteršilj). Vedno se je dobro obneslo.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

12. maj 2006 18:55

Delam po istem postopku kot Julya. Do zdaj se še ni noben kozarec pokvaril ali zavrel, zavreli so mi pa že razni kompoti, zato jih tudi ne delam več. Galja

cole  

član od: 26.4.2006

sporočila: 20

12. maj 2006 19:21

Ja, mislim, da sem ugotovila kaj sem naredila narobe. Jaz sem kar nalila olje in kis, zaprla kozarce in basta- direkt u klet. Hvala, vem za drugič in bom najbrž kar spekla paprike in zmrznila. cole

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti